Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Siedem zasad sukcesu przedsiębiorcy, http://blog.briantracy.pl/, Czerw

Jesteś tutaj: Diament ›› Rynek finansowy ›› Siedem zasad sukcesu przedsiębiorcy, http://blog.briantracy.pl/, Czerw

Siedem zasad sukcesu przedsiębiorcy

żródło: http://blog.briantracy.pl/, Czerwiec 11th, 2012

Jeśli chcesz osiągnąć wielki sukces w swojej karierze przedsiębiorcy, możesz stosować się do określonych zasad i reguł, wypracowanych przez dziesiątki lat przez najlepszych. Dzięki nim, nie będziesz musiał popełniać błędów, które popełnili już przed Tobą inni przedsiębiorcy. Oto one:

1. Klarowność


Musisz doskonale wiedzieć, kim jesteś i czego chcesz. Potrzebujesz sprecyzowanych, zapisanych celów i planów dotyczących każdego obszaru życia. Jak powiedziałby Zig Ziglar, musisz stać się „wędrowcem, który ma cel”, zamiast „niezdecydowanym łazikiem”.


Rozpocznij od wartości. W co wierzysz i za czym się opowiadasz? Co jest najważniejsze w twoim życiu? Za co byś płacił, walczył, cierpiał lub umarł? Na czym ci naprawdę zależy?


    „Dopóki dokładnie nie wiesz, co byś zrobił, gdyby została ci jedna godzina życia, nie jesteś przygotowany, by żyć”. Jaką masz wizję siebie i swojej przyszłości?

Jaką masz wizję rodziny i finansów? Jaką masz wizję kariery i firmy?


Peter Drucker napisał kiedyś: „Nawet jeżeli zaczynasz biznes na kuchennym stole, musisz mieć wizję zostania światowym liderem w swojej specjalności; w przeciwnym wypadku  prawdopodobnie nigdy nie odniesiesz sukcesu”.


Jaka jest misja twojej firmy? Co chcesz osiągnąć dla swoich klientów? W jaki sposób zamierzasz polepszyć życie i pracę ludzi, którym będziesz sprzedawał produkty i usługi?


Potrzebujesz jasnej wizji i inspirującej misji, by motywować siebie i innych do ciężkiej pracy niezbędnej do osiągnięcia sukcesu w biznesie.


    Jakie są powody, że żyjesz i prowadzisz interesy? Po co wstajesz co dzień rano? Jaki masz powód, żeby być? I najważniejsze pytanie: „Co naprawdę zamierzasz zrobić ze swoim życiem?”.

Na koniec, jakie są twoje cele? Co chcesz osiągnąć, jeżeli chodzi o finanse? Jakie masz plany związane z życiem rodzinnym i ze zdrowiem? Co chcesz zmienić w życiu innych? I najlepsze pytanie: „O czym śmiałbyś marzyć, gdybyś wiedział, że musi ci się udać?”.


Im bardziej klarownie będziesz umiał odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące tych kwestii – twoich wartości, wizji, misji, powodów i celów – tym większe będzie prawdopodobieństwo, że osiągniesz w życiu coś wspaniałego.


2. Kompetencje


By osiągnąć sukces i zadowolenie, musisz być naprawdę bardzo dobry w tym, co robisz. Powinieneś być zdeterminowany, by znaleźć się wśród 10% najlepszych w swojej branży. Twoim podstawowym celem powinno być doskonałe wykonywanie zadań zawodowych, dlatego całą energię skieruj na jakość pracy oraz jakość oferowanych produktów i usług.


Według Jima Collinsa, autora Od dobrego do wielkiego, by osiągnąć sukces w biznesie, musisz znaleźć obszar, który spełnia trzy warunki. Po pierwsze, musi to być coś, co jest twoją pasją, coś, co cię interesuje i co lubisz robić. Po drugie, musisz być w tym lepszy niż pozostałe 90% ludzi zajmujących się tym samym.  Po trzecie, muszą to być produkty lub usługi, które przynoszą zysk i pozwalają osiągnąć cele finansowe.


Według Harvard Business School najcenniejszym majątkiem firmy jest jej reputacja. Definiowana jest ona jako „to, jak widzą nas klienci”. Zdobywamy ją przede wszystkim dzięki jakości produktów i usług oraz dzięki jakości ludzi, którzy je wytwarzają i oferują oraz kontaktują się z naszymi klientami. Wszystko zależy od kompetencji i charakteru.


3. Ograniczenia


Między tobą a celem zawsze znajdują się jakieś przeszkody lub czynniki ograniczające. Niezwykle istotna jest zatem twoja zdolność do identyfikowania czynników w największym stopniu wpływających na szybkość realizacji celów biznesowych. Zasada 80/20 odnosi się także do czynników ograniczających rozwój zawodowy. Ponad 80% powodów odpowiedzialnych za to, że nie osiągasz celu tak szybko, jak byś chciał, znajduje się w tobie. Jedynie 20% powodów to okoliczności zewnętrzne lub inni ludzie.


Jakie są twoje ograniczenia? Co cię powstrzymuje? Co wpływa na szybkość realizacji celów? Co możesz natychmiast zrobić, by zacząć zmniejszać wpływ najważniejszego ograniczenia? Jest to często klucz do szybkiego postępu.


4. Kreatywność


Istotą sukcesu w biznesie jest innowacja. Oznacza ona umiejętność znajdowania szybszych, lepszych i łatwiejszych sposobów produkowania i dostarczania wyrobów oraz świadczenia usług. Na szczęście prawie każdy jest potencjalnym geniuszem. Masz większą inteligencję i większe zdolności, niż mógłbyś wykorzystać, żyjąc nawet sto lat. Twoim zadaniem jest uwolnienie kreatywności i skoncentrowanie jej jak promienia lasera, na usuwaniu przeszkód, rozwiązywaniu problemów i osiąganiu swoich celów.


Istota kreatywności kryje się w umiejętności radzenia sobie z nieuchronnymi problemami i trudnościami pojawiającymi się w trakcie prowadzenia firmy. „Przywództwo jest umiejętnością rozwiązywania problemów”, twierdzi Colin Powell. Sukces to zdolność rozwiązywania problemów. Pamiętaj: nie osiągnięty cel jest jedynie nie rozwiązanym problemem.


Sposobem na osiągnięcie sukcesu jest koncentrowanie się na rozwiązaniu, a nie na problemie. Poświęcenie uwagi temu, co ma być zrobione a nie temu, co się stało i kogo należy za to winić. Skoncentruj całą uwagę na przezwyciężaniu wszystkiego, co nie pozwala ci osiągnąć takiego poziomu sprzedaży i zyskowności, jaki jest niezbędny, by zbudować efektywną firmę. Im więcej będziesz myślał o rozwiązaniach, tym więcej ich znajdziesz. Poczujesz się mądrzejszy i silniejszy, koncentrując całą energię na przyszłości, na tym, co trzeba zrobić, by poprawić sytuację.


5. Koncentracja


Niezwykle ważna dla osiągnięcia sukcesu jest umiejętność koncentrowania się na jednym, najważniejszym działaniu, dopóki nie zostanie ono zakończone.


Osiągnięcie sukcesu nie jest możliwe bez zdolności do nieprzerwanej koncentracji na jednym celu lub zadaniu, na utrzymywaniu jednego kierunku. Najłatwiej nauczyć się koncentracji, robiąc na początku dnia listę spraw do załatwienia. Następnie należy nadać pozycjom z listy priorytety, stawiając obok nich numery.


Gdy ustalisz, które zadanie jest najważniejsze, natychmiast zacznij nad nim pracować i zdyscyplinuj się do kontynuowania tej pracy, dopóki zadanie nie zostanie zakończone w 100 procentach. Gdy nabierzesz nawyku doprowadzania każdego najważniejszego w danym dniu zadania do końca, to podwoisz, a nawet potroisz swoją wydajność i rzeczywiście wejdziesz na drogę do zdobycia bogactwa.


6. Odwaga


Winston Churchill napisał kiedyś: „Odwaga to pierwsza z ludzkich cech, jest bowiem gwarancją wszystkich innych”. Niezwykłej odwagi wymaga podjęcie ryzyka związanego z zostaniem właścicielem firmy, niezbędnego, by osiągnąć bogactwo.


Na podstawie wielu badań eksperci doszli do wniosku, że najważniejsze jest to, by mieć odwagę zrobić ten „pierwszy krok”. Jest to odwaga, by rozpocząć realizować swoje cele bez gwarancji osiągnięcia sukcesu. Większości ludzi brakuje tego typu odwagi.


Drugim typem odwagi, który pojawia się, gdy już rozpoczęliśmy naszą „podróż” jako przedsiębiorca, jest odwaga ukierunkowana na to, by przetrwać. Jak powiedział kiedyś Ralph Waldo Emerson: „Wszystkie wielkie sukcesy są tryumfem wytrwałości”.


Słowo przedsiębiorca oznacza osobę, która „podejmuje ryzyko i rozpoczyna nowe przedsięwzięcie, by osiągnąć zysk”. Dziewięćdziesiąt procent ludzi nigdy nie będzie miało wystarczającej odwagi, by rozpocząć nowe przedsięwzięcie, otworzyć nową firmę, „śmiało iść tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł”.


Przede wszystkim potrzebujesz odwagi by rozpocząć, by opuścić bezpieczną strefę i zacząć realizować swoje cele i marzenia, chociaż wiesz, że po drodze doświadczysz wielu problemów, trudności i przejściowych niepowodzeń.


Po drugie, potrzebujesz odwagi, by przetrwać, by przezwyciężyć wszystkie przeszkody i w efekcie wygrać. Gdy rozwiniesz w sobie te dwie umiejętności – śmiałego rozpoczęcia oraz przetrwania w obliczu problemów – osiągnięcie sukcesu jest gwarantowane.


7. Nieustanne, systematyczne działanie


Prawdopodobnie najbardziej widoczną na zewnątrz cechą osoby, która osiągnęła sukces, jest to, że nieustannie coś robi. Przedsiębiorca zawsze próbuje czegoś nowego, a jeżeli to nie działa, podejmuje kolejne próby.


Okazuje się, że większość przedsiębiorców osiąga sukces w dziedzinie całkowicie innej od początkowo oczekiwanej. Końcowe zwycięstwo jest efektem nieustannej, konstruktywnej reakcji na zmiany, wypróbowywania nowych metod, odrzucania działań, które nie są efektywne, podnoszenia się po każdej porażce i podejmowania kolejnych prób.


Wydaje się, że ludzie znajdujący się na szczycie, szczególnie przedsiębiorcy, mają trzy cechy. Po pierwsze, dużo się uczą. Po drugie, nieustannie podejmują nowe próby. Po trzecie, potrafią wytrwać dłużej niż ktokolwiek inny.


Dobra wiadomość to ta, że z prawa prawdopodobieństwa wynika, że jeżeli będziesz uczył się większej ilości rzeczy, podejmował więcej prób i dłużej wytrwasz, to znacznie zwiększysz szanse na sukces. Jeżeli zaczniesz realizować swój cel i już na początku postanowisz, że nigdy się nie poddasz, to sukces jest gwarantowany.


Pozdrawiam,

Brian Tracy


www.BrianTracy.pl

Dokumenty do pobrania

Diament  Doradcy Finansowi - Pośrednictwo kredytowe w Lublinie

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu prowadzonym przez Briana Tracy w Polsce:

PRZEZ SPRZEDAŻ NA SZCZYT
8 marca 2016 r. MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****
Konferencja prowadzona przez Briana Tracy i Sebastiana Kotowa.

czytaj więcej »»

Zapraszam na wspaniałe, nowe wydarzenie, które odbędzie się już 17.11.2015 w Warszawie. Gościem i prelegentem będzie czterokrotny olimpijczyk: Ruben Gonzalez. Ruben przedstawi swój program: Bądź nie do zatrzymania!

Sekrety sukcesu czterokrotnego olimpijczyka.

Podczas tego zabawnego, motywującego, pełnego energii wystąpienia, publiczność dowie się jak nabrać pewności siebie i pozbyć się blokującego strachu, jak odnaleźć w sobie pasję i siłę, by iść naprzód, jak uwolnić wszystkie swoje możliwości, jak zmieniać porażki w zwycięstwa oraz jak zrealizować osobiste i zawodowe ambicje.

czytaj więcej »»

Kongres GIANTS OF LIFE - Światowa premiera w Polsce!

To najbardziej energetyczna impreza tej jesieni!

Musicie tam być!!!

Na jednej scenie wystąpi 12 Gigantów Życia, ludzi, którzy swoją historią i doświadczeniem udowadniają, że w tym świecie wiele jest możliwe, także dla Ciebie, Liderów, którzy przeżyli w praktyce to o czym mówią.

A wśród nich m.in.:

Dan Millman, Garri Kasparow, Mamed Khalidov, Roman Kluska, kpt. Krzysztof Baranowski

 

czytaj więcej »»

Zakończyło się niezwykłe wydarzenie przeznaczone dla osób, które zajmują się sprzedażą lub zarządzają sprzedażą.

Wydarzenie jakiego jeszcze nie było. Na jednej scenie pojawili się najwięksi eksperci sprzedaży na świecie.

 6 października w Hotelu GROMADA 2000 osób  miało możliwość poznania sekretu skutecznej sprzedaży.

czytaj więcej »»

Zakończyło się  3-dniowe szkolenie MMI, które odbyło się w hali MT Polska w Warszawie w terminie 19 - 21.06. 2015 roku.

czytaj więcej »»

 30 kwietnia 2015 r.  na Inea Stadion Poznań odbyło się spotkanie z Nickiem Vujicicem.

Nick Vujicic to istny „Gigant Życia”, człowiek udowadniający, że nie ma barier nie do przekroczenia. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4.000.000 fanów na FB.

czytaj więcej »»

Odkryj w sobie duszę przywódcy doskonałego i stań się jednym z najlepszych!!! Dowiedz się jak to zrobić na konferencji z samym B. Tracy’m –

SKUTECZNE PRZYWÓDZTWO w XXI WIEKU – B. TRACY 22.04.2015

odbyło się  22 kwietnia 2015 roku w Warszawie.

 

czytaj więcej »»

Anthony Robbins po raz pierwszy w Polsce!!!

Konferencja, w której głównym mówcą był  sam Anthony Robbins, którego drugie imię to motywacja odwiedził Polskę w dniach 20 – 22 Marca 2015 roku w Poznaniu!!!!

 

czytaj więcej »»

 27 września 2014 roku Stadion narodowy w Warszawie gościł światowej sławy trenera Kevina Hogana.
 

czytaj więcej »»

 2 października 2014 roku w Warszawie odbyło się rewelacyjne szkolenie pt. SUKCES = sztuka i nauka budowania relacji w pracy, biznesie i w domu.

Głównym prowadzącym był dr Robert A. Rohm, światowej sławy specjalista z zakresu komunikacji i autor przemówień, który zabawia i oświeca publiczność swoim spojrzeniem na stosunki międzyludzkie i rozwój osobisty.

czytaj więcej »»

7 października 2014 roku w Warszawie zakończyła się konferencja, w której głównym mówcą był BrianTracy - najbardziej wpływowy lider biznesu, doradca największych firm na świecie.

czytaj więcej »»

Nowe DVD kabaretu ANI MRU MRU

Nowe podwójne DVD kabaretu ANI MRU MRU pod patronatem m.in. Diament-Doradcy Finansowi sp. z o.o. dostepne od połowy kwietnia 2014 roku.
Pierwsze DVD czyli NUDA, RYTUNA, ODCINANIE KUPOWNÓW
Drugie - JAK SIĘ NIE DA , A BARDZO SIĘ CHCE... TO MOŻNA!

czytaj więcej »»

Licencja KNF dla Diamentu z dnia 21.12.2012 roku

Szanowni Państwo,
Diament-Doradcy Finansowi sp. z o.o. decyzją KNF-u z dnia 21 grudnia 2012 roku nabywa prawa do pośredniczenia w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych

czytaj więcej »»

Zmiany w IKZE

Szanowni Państwo,
W związku z ogłoszeniem Ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1717) uprzejmie informujemy o zmianach w zasadach funkcjonowania Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), które wprowadza ww. Ustawa.

Zmiany w zakresie IKZE wskazane w Ustawie wchodzą w życie z dniem 15 stycznia 2014 r.

czytaj więcej »»

Ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne w ofercie "Diament" - Doradcy Finansowi sp. z o.o sa dostepne już od stycznia 2013 roku. W styczniu 2013 roku dołączylismy do grona partnerów STU ERGO Hestia S.A.
Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z biurem w Lublinie pod numerami telefonu 81 442 01 21 oraz 81 442 01 22 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: biuro@diament-df.pl

czytaj więcej »»

Nasi partnerzy:

Copyrights © Diament Doradcy Finansowi - Pośrednictwo kredytowe w Lublinie 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Freeline