Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Rynek finansowy

Jesteś tutaj: Diament ›› Rynek finansowy


Chcesz żyć godnie? Odkładaj 1300 zł miesięcznie, Poniedziałek, 31 paźd 31/10/2011

Chcesz żyć godnie? Odkładaj 1300 zł miesięcznie
Poniedziałek, 31 października (12:16)

Utrzymanie na emeryturze podobnego poziomu dochodu jak w okresie aktywności zawodowej wymaga regularnego oszczędzania przez wiele lat. Kobiety, nie dość że otrzymają o przynajmniej 1000 zł niższą emeryturę niż mężczyźni, to jeszcze utrzymanie dochodu na poziomie sprzed emerytury będzie wymagało od nich comiesięcznego odkładania kilkukrotnie wyższych kwot....
Arkadiusz Rojek, Home Broker
więcej

Systematyczne oszczędzanie, 11.10.2009 19/10/2011

Systematyczne oszczędzanie - korzyści
(Data: 2009-10-11)

Systematyczne oszczędzanie - korzyści

Systematyczne oszczędzanie poprzez fundusze inwestycyjne jest doskonałą propozycją długoterminowego gromadzenia kapitału.Podstawową korzyścią takiej inwestycji jest strategia zwana efektem cost-average (efekt średniej ceny).

Jak to działa?...


więcej

Czy na giełdzie jest już tanio?, Adam Zaremba, 22.08.2011 20/10/2011

Czy na giełdzie jest już tanio?

Czy na GPW w Warszawie jest już na tyle tanio, że warto kupować? Proponuję szybki rzut oka na poziom wskaźnika C/WK.

Wskaźnik ceny do wartości księgowej porównuje wartość rynkową spółki z tym, co faktycznie znajduje się w jej aktywach. Wprawdzie można mieć do niego sporo zastrzeżeń  - wartość księgowa może zawierać wartość firmy czy subiektywnie wyceniane elementy -  jednak jej największą przewagą nad innymi wskaźnikami, jest duża stabilność w trakcie cyklu koniunkturalnego. W czasie kryzysu gospodarczego zyski spółek mogą się skurczyć lub zupełnie zniknąć, a tymczasem wartość księgowa znacząco się nie zmieni.

Jak dziś wygląda poziom C/WK dla krajowej giełdy...?

poniedziałek, 22 sierpnia 2011, adam.zaremba

więcej

Akcje - a jednak racjonalnie, 15.07.2008, Warszawa LM TFI 19/10/2011

Akcje - a jednak racjonalnie
Przemyslenia na czasy bessy wg Legg Mason TFI cz. III

        W długim okresie ceny akcji są z reguły zdeterminowane czynnikiem mikroekonomicznym. Dobre przedsiębiorstwo, z kompetentnym Zarządem, z mocną pozycją rynkową, z istotnymi przewagami konkurencyjnymi, z wysokim zwrotem na kapitale, z wysokimi marżami operacyjnymi, z niskim zadłużeniem, notowane po rozsądnej cenie, ostatecznie znajdzie uznanie w oczach inwestorów. Czasem następuje to natychmiast, niekiedy po kilku czy kilkunastu miesiącach....

Zespół Zarządzający Legg Mason TFI
więcej

Przeskoczyć BELKĘ - Wprost, 27.07.2003 19/10/2011

Przeskoczyć Belkę

Numer: 30/2003 (1078)

Nasz rynek funduszy inwestycyjnych rozwija się najszybciej na świecie!


Prawie 600 tys. USD wydał w 2002 r. Amerykanin Scott Bauer na zakup apartamentu na wyspie Maui na Hawajach. Zamierza tam spędzać wolny czas na emeryturze, po przepracowaniu niemal pół wieku w oddziale US Postal Service w Chicago. Bauer jest listonoszem. Milionerem uczyniły go fundusze inwestycyjne. Od 47 lat systematycznie wpłacał do nich... dolara dziennie. Rocznie odkładał raptem 365 USD, więc powinien uzbierać w ten sposób 17,1 tys. USD. Na jego kontach inwestycyjnych znajduje się jednak prawie 2 mln USD! Dzięki korzystnym lokatom kapitału dokonywanym przez fundusze wartość oszczędności na rachunkach Bauera rosła średnio o 13,7 proc. rocznie.......

Autor: Aleksander Piński
Współpraca: Jan M. Fijor

więcej

Przykazanie XI: Nie spekuluj złotem 22/10/2011

Przykazanie XI: Nie spekuluj złotem

Źródło: Krzysztof Kolany - Bankier.pl

Rosnące ceny złota sprawiły, że zaczęły się nim interesować osoby niemające rozeznania w świecie finansów. Coraz częściej pojawia się pytanie: „jak zarobić na złocie”. Błędem jest jednak traktowanie złotej hossy jako okazji do szybkiego i łatwego zarobku.
W ciągu ostatnich 11 lat wyrażone w amerykańskich dolarach ceny złota wzrosły sześciokrotnie. Tylko od początku roku żółty kruszec podrożał o 19%, po drodze ustanawiając nowy nominalny rekord wszech czasów (1921 USD/oz). Taka hossa przyciąga coraz mniej świadomych ryzyka spekulantów....

 

więcej

Michał Wiśniewski zaczyna życie od nowa. Stracił 30 milionów złotych 12/08/2014

źródło: www.biztok.pl, Rafał Mościcki 11.10.2013

Michał Wiśniewski zaczyna życie od nowa.
Stracił 30 milionów złotych.

W najlepszych dla siebie czasach Michał Wiśniewski miał o 30 milionów złotych więcej majątku niż ma dziś. Wokalista znany z zespołu Ich Troje i kariery solowej przyznał właśnie, że taką kwotę roztrwonił...
więcej

Fiskus niełaskawy dla spadku w akcjach Paweł Rochowicz 13-09-2011, www 26/06/2013

Fiskus niełaskawy dla spadku w akcjach
źródło: Paweł Rochowicz 13-09-2011, www.prawo.rp.pl

"Od papierów wartościowych otrzymanych w spadku trzeba zapłacić podatek Belki. To nieprzyjemna niespodzianka dla wielu rodzin

Sądy rzadko idą im w sukurs, ale przedstawiciele funduszy zapowiadają walkę o zmianę prawa..."
więcej

Indeksy na GPW znowu pogłębiły dołki, PARKIET 11/10/2011


Źródło: PARKIET, Tomasz Hońdo, 08-02-2010
    Co prawda w końcówce sesji WIG20 wziął się do odrabiania strat, ale faktem jest, że przebił kluczowy poziom 2800 pkt i jest
najniżej od trzech miesięcy. Indeks sWIG80 cofnął się na wysokość z grudnia 2010r.

 
więcej

Pośrednicy: spadają ceny działek budowlanych, Bankier, 22.10.2011 24/10/2011

Źródło: PAP, 2011-10-22 11:20

Pośrednicy: spadają ceny działek budowlanych

22.10. Warszawa (PAP) - Ceny działek budowlanych pod budownictwo jednorodzinne w Polsce spadły o 15-30 proc. w ciągu trzech ostatnich lat. W niektórych miejscach spadki sięgnęły ponad 50 proc. - wynika z informacji uzyskanych przez PAP od pośredników nieruchomości.

"Ceny gruntów budowlanych w okolicach największych miast, czyli Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Gdańska, są już mniej więcej na poziomie tych z początku 2008 r." - powiedział PAP pełnomocnik zarządu Emmerson S.A. Jarosław Skoczeń. Dodał, że wzrost zainteresowania działkami widać było już w drugiej połowie ubiegłego roku, ale przede wszystkim na początku tego roku....
więcej

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu prowadzonym przez Briana Tracy w Polsce:

PRZEZ SPRZEDAŻ NA SZCZYT
8 marca 2016 r. MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****
Konferencja prowadzona przez Briana Tracy i Sebastiana Kotowa.

czytaj więcej »»

Zapraszam na wspaniałe, nowe wydarzenie, które odbędzie się już 17.11.2015 w Warszawie. Gościem i prelegentem będzie czterokrotny olimpijczyk: Ruben Gonzalez. Ruben przedstawi swój program: Bądź nie do zatrzymania!

Sekrety sukcesu czterokrotnego olimpijczyka.

Podczas tego zabawnego, motywującego, pełnego energii wystąpienia, publiczność dowie się jak nabrać pewności siebie i pozbyć się blokującego strachu, jak odnaleźć w sobie pasję i siłę, by iść naprzód, jak uwolnić wszystkie swoje możliwości, jak zmieniać porażki w zwycięstwa oraz jak zrealizować osobiste i zawodowe ambicje.

czytaj więcej »»

Kongres GIANTS OF LIFE - Światowa premiera w Polsce!

To najbardziej energetyczna impreza tej jesieni!

Musicie tam być!!!

Na jednej scenie wystąpi 12 Gigantów Życia, ludzi, którzy swoją historią i doświadczeniem udowadniają, że w tym świecie wiele jest możliwe, także dla Ciebie, Liderów, którzy przeżyli w praktyce to o czym mówią.

A wśród nich m.in.:

Dan Millman, Garri Kasparow, Mamed Khalidov, Roman Kluska, kpt. Krzysztof Baranowski

 

czytaj więcej »»

Zakończyło się niezwykłe wydarzenie przeznaczone dla osób, które zajmują się sprzedażą lub zarządzają sprzedażą.

Wydarzenie jakiego jeszcze nie było. Na jednej scenie pojawili się najwięksi eksperci sprzedaży na świecie.

 6 października w Hotelu GROMADA 2000 osób  miało możliwość poznania sekretu skutecznej sprzedaży.

czytaj więcej »»

Zakończyło się  3-dniowe szkolenie MMI, które odbyło się w hali MT Polska w Warszawie w terminie 19 - 21.06. 2015 roku.

czytaj więcej »»

 30 kwietnia 2015 r.  na Inea Stadion Poznań odbyło się spotkanie z Nickiem Vujicicem.

Nick Vujicic to istny „Gigant Życia”, człowiek udowadniający, że nie ma barier nie do przekroczenia. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4.000.000 fanów na FB.

czytaj więcej »»

Odkryj w sobie duszę przywódcy doskonałego i stań się jednym z najlepszych!!! Dowiedz się jak to zrobić na konferencji z samym B. Tracy’m –

SKUTECZNE PRZYWÓDZTWO w XXI WIEKU – B. TRACY 22.04.2015

odbyło się  22 kwietnia 2015 roku w Warszawie.

 

czytaj więcej »»

Anthony Robbins po raz pierwszy w Polsce!!!

Konferencja, w której głównym mówcą był  sam Anthony Robbins, którego drugie imię to motywacja odwiedził Polskę w dniach 20 – 22 Marca 2015 roku w Poznaniu!!!!

 

czytaj więcej »»

 27 września 2014 roku Stadion narodowy w Warszawie gościł światowej sławy trenera Kevina Hogana.
 

czytaj więcej »»

 2 października 2014 roku w Warszawie odbyło się rewelacyjne szkolenie pt. SUKCES = sztuka i nauka budowania relacji w pracy, biznesie i w domu.

Głównym prowadzącym był dr Robert A. Rohm, światowej sławy specjalista z zakresu komunikacji i autor przemówień, który zabawia i oświeca publiczność swoim spojrzeniem na stosunki międzyludzkie i rozwój osobisty.

czytaj więcej »»

7 października 2014 roku w Warszawie zakończyła się konferencja, w której głównym mówcą był BrianTracy - najbardziej wpływowy lider biznesu, doradca największych firm na świecie.

czytaj więcej »»

Nowe DVD kabaretu ANI MRU MRU

Nowe podwójne DVD kabaretu ANI MRU MRU pod patronatem m.in. Diament-Doradcy Finansowi sp. z o.o. dostepne od połowy kwietnia 2014 roku.
Pierwsze DVD czyli NUDA, RYTUNA, ODCINANIE KUPOWNÓW
Drugie - JAK SIĘ NIE DA , A BARDZO SIĘ CHCE... TO MOŻNA!

czytaj więcej »»

Licencja KNF dla Diamentu z dnia 21.12.2012 roku

Szanowni Państwo,
Diament-Doradcy Finansowi sp. z o.o. decyzją KNF-u z dnia 21 grudnia 2012 roku nabywa prawa do pośredniczenia w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych

czytaj więcej »»

Zmiany w IKZE

Szanowni Państwo,
W związku z ogłoszeniem Ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1717) uprzejmie informujemy o zmianach w zasadach funkcjonowania Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), które wprowadza ww. Ustawa.

Zmiany w zakresie IKZE wskazane w Ustawie wchodzą w życie z dniem 15 stycznia 2014 r.

czytaj więcej »»

Ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne w ofercie "Diament" - Doradcy Finansowi sp. z o.o sa dostepne już od stycznia 2013 roku. W styczniu 2013 roku dołączylismy do grona partnerów STU ERGO Hestia S.A.
Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z biurem w Lublinie pod numerami telefonu 81 442 01 21 oraz 81 442 01 22 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: biuro@diament-df.pl

czytaj więcej »»

Nasi partnerzy:

Copyrights © Diament Doradcy Finansowi - Pośrednictwo kredytowe w Lublinie 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Freeline