Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Pracuj i inwestuj

Jesteś tutaj: Diament ›› Rynek finansowy ›› Pracuj i inwestuj
"Pracuj i inwestuj" - radzi najbogatszy człowiek świata
Meksykański biznesmen i magnat telekomunikacyjny Carlos Slim , po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata. Jego majątek oszacowano na 75,2 mld dolarów. Jego dewiza to "pracuj i inwestuj".

Carlos Slim to nie tylko multimilioner, ale także filantrop
/Getty Images/Flash Press Media

Slim nigdy nie zaznał biedy. Urodził się w zamożnym domu, jego ojciec, Libańczyk z pochodzenia, zajmował się handlem tekstyliami. Smykałkę do interesów odziedziczył po nim. W dzieciństwie nauczył się jak należy prowadzić biznes. Zaczął inwestować, kiedy miał 12 lat. Już wtedy interesowała go giełda. Pierwsze konto oszczędnościowe założył zanim jeszcze urosły mu wąsy.

Jego nazwisko jest znane wszystkim Meksykańczykom. W swoim imperium zatrudnia 250 tys. ludzi. Jest jednym z najważniejszych graczy na krajowym i światowym rynku. "Bogactwo powinno być ciągle reinwestowane, by się pomnażać. Owocem bogactwa jest przychód" - powiedział miliarder. A na ten ostatni Slim nie może narzekać...

Do Meksykanina należy ponad 200 firm na całym świecie: sklepy, hotele, restauracje, banki, firmy ubezpieczeniowe, budowlane, telekomunikacyjne, między innymi TELMEX, główna firma telekomunikacyjna w Meksyku czy America Movil - jedna z największych firm telekomunikacyjnych w Ameryce Południowej, linia lotnicza i wiele innych. "Kiedy zaczynasz inwestować w jakiś biznes, powinieneś się na nim znać. Potem polegasz już na liczbach, które mówią ci czy wszystko idzie dobrze czy nie. Porównujesz swoje wyniki z wynikami konkurencji. Po prostu czytasz z liczb" - przedstawia swoją receptę biznesu Slim.

Slim jest również miłośnikiem i kolekcjonerem sztuki. W jego zbiorach znajdują się dzieła światowej sławy artystów: El Greco, Pissarra, Moneta, Renoira. Założył własne muzeum, które zostało nazwane Soumaya na cześć jego zmarłej w 1999 roku żony. Jest To pierwsze muzeum w Meksyku, gdzie prezentowane się dzieła artystów spoza latynoskiego kręgu kulturowego.
Od czterdziestu lat mieszka w tym samym domu. Jego ulubione miejsce to ogród, tam najczęściej odpoczywa. Ma sześcioro dzieci i siedemnaście wnucząt. Jest wielkim fanem sportu, szczególnie baseballu.
W Ameryce Południowej znany jest powszechnie z działalności charytatywnej. W 2011 z pomocy Fundacji Carlosa Slima skorzystało prawie 30 milionów ludzi. "Nie należy szukać poklasku, kiedy się coś robi. Należy skupić się na tym, żeby robić to jak najlepiej, wtedy osiąga się pełną satysfakcję" - wyznał najbogatszy człowiek na świecie.

PAP life

Galeria

Diament  Doradcy Finansowi - Pośrednictwo kredytowe w Lublinie

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu prowadzonym przez Briana Tracy w Polsce:

PRZEZ SPRZEDAŻ NA SZCZYT
8 marca 2016 r. MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel****
Konferencja prowadzona przez Briana Tracy i Sebastiana Kotowa.

czytaj więcej »»

Zapraszam na wspaniałe, nowe wydarzenie, które odbędzie się już 17.11.2015 w Warszawie. Gościem i prelegentem będzie czterokrotny olimpijczyk: Ruben Gonzalez. Ruben przedstawi swój program: Bądź nie do zatrzymania!

Sekrety sukcesu czterokrotnego olimpijczyka.

Podczas tego zabawnego, motywującego, pełnego energii wystąpienia, publiczność dowie się jak nabrać pewności siebie i pozbyć się blokującego strachu, jak odnaleźć w sobie pasję i siłę, by iść naprzód, jak uwolnić wszystkie swoje możliwości, jak zmieniać porażki w zwycięstwa oraz jak zrealizować osobiste i zawodowe ambicje.

czytaj więcej »»

Kongres GIANTS OF LIFE - Światowa premiera w Polsce!

To najbardziej energetyczna impreza tej jesieni!

Musicie tam być!!!

Na jednej scenie wystąpi 12 Gigantów Życia, ludzi, którzy swoją historią i doświadczeniem udowadniają, że w tym świecie wiele jest możliwe, także dla Ciebie, Liderów, którzy przeżyli w praktyce to o czym mówią.

A wśród nich m.in.:

Dan Millman, Garri Kasparow, Mamed Khalidov, Roman Kluska, kpt. Krzysztof Baranowski

 

czytaj więcej »»

Zakończyło się niezwykłe wydarzenie przeznaczone dla osób, które zajmują się sprzedażą lub zarządzają sprzedażą.

Wydarzenie jakiego jeszcze nie było. Na jednej scenie pojawili się najwięksi eksperci sprzedaży na świecie.

 6 października w Hotelu GROMADA 2000 osób  miało możliwość poznania sekretu skutecznej sprzedaży.

czytaj więcej »»

Zakończyło się  3-dniowe szkolenie MMI, które odbyło się w hali MT Polska w Warszawie w terminie 19 - 21.06. 2015 roku.

czytaj więcej »»

 30 kwietnia 2015 r.  na Inea Stadion Poznań odbyło się spotkanie z Nickiem Vujicicem.

Nick Vujicic to istny „Gigant Życia”, człowiek udowadniający, że nie ma barier nie do przekroczenia. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4.000.000 fanów na FB.

czytaj więcej »»

Odkryj w sobie duszę przywódcy doskonałego i stań się jednym z najlepszych!!! Dowiedz się jak to zrobić na konferencji z samym B. Tracy’m –

SKUTECZNE PRZYWÓDZTWO w XXI WIEKU – B. TRACY 22.04.2015

odbyło się  22 kwietnia 2015 roku w Warszawie.

 

czytaj więcej »»

Anthony Robbins po raz pierwszy w Polsce!!!

Konferencja, w której głównym mówcą był  sam Anthony Robbins, którego drugie imię to motywacja odwiedził Polskę w dniach 20 – 22 Marca 2015 roku w Poznaniu!!!!

 

czytaj więcej »»

 27 września 2014 roku Stadion narodowy w Warszawie gościł światowej sławy trenera Kevina Hogana.
 

czytaj więcej »»

 2 października 2014 roku w Warszawie odbyło się rewelacyjne szkolenie pt. SUKCES = sztuka i nauka budowania relacji w pracy, biznesie i w domu.

Głównym prowadzącym był dr Robert A. Rohm, światowej sławy specjalista z zakresu komunikacji i autor przemówień, który zabawia i oświeca publiczność swoim spojrzeniem na stosunki międzyludzkie i rozwój osobisty.

czytaj więcej »»

7 października 2014 roku w Warszawie zakończyła się konferencja, w której głównym mówcą był BrianTracy - najbardziej wpływowy lider biznesu, doradca największych firm na świecie.

czytaj więcej »»

Nowe DVD kabaretu ANI MRU MRU

Nowe podwójne DVD kabaretu ANI MRU MRU pod patronatem m.in. Diament-Doradcy Finansowi sp. z o.o. dostepne od połowy kwietnia 2014 roku.
Pierwsze DVD czyli NUDA, RYTUNA, ODCINANIE KUPOWNÓW
Drugie - JAK SIĘ NIE DA , A BARDZO SIĘ CHCE... TO MOŻNA!

czytaj więcej »»

Licencja KNF dla Diamentu z dnia 21.12.2012 roku

Szanowni Państwo,
Diament-Doradcy Finansowi sp. z o.o. decyzją KNF-u z dnia 21 grudnia 2012 roku nabywa prawa do pośredniczenia w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych

czytaj więcej »»

Zmiany w IKZE

Szanowni Państwo,
W związku z ogłoszeniem Ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1717) uprzejmie informujemy o zmianach w zasadach funkcjonowania Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), które wprowadza ww. Ustawa.

Zmiany w zakresie IKZE wskazane w Ustawie wchodzą w życie z dniem 15 stycznia 2014 r.

czytaj więcej »»

Ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne w ofercie "Diament" - Doradcy Finansowi sp. z o.o sa dostepne już od stycznia 2013 roku. W styczniu 2013 roku dołączylismy do grona partnerów STU ERGO Hestia S.A.
Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z biurem w Lublinie pod numerami telefonu 81 442 01 21 oraz 81 442 01 22 lub drogą elektroniczną pod adresem e-mail: biuro@diament-df.pl

czytaj więcej »»

Nasi partnerzy:

Copyrights © Diament Doradcy Finansowi - Pośrednictwo kredytowe w Lublinie 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Freeline